Nasi goście odpowiadali na pytania zadawane przez panią redaktor Darię Stańczak.

Udało się nam również namówić p. Fryderyka Chopina na występ przed naszą społecznością szkolną.

Mikołaj Kopernik opowiedział wszystkim o swoich odkryciach i próbował zarazić uczniów miłością do astronomii.

Nie umknęła naszej uwadze pewna wpadka. Podczas jednej z odpowiedzi Mikołaja Kopernika na sali rozbrzmiał dzwonek telefonu. Jak się szybko okazało, był to telefon Chopina, do którego dzwonił Beethoven.

Na koniec nasi ?gwiazdorzy? zgodzili się na wspólne zdjęcie i obiecali, że nie była to ich ostatnia wizyta w naszej szkole.

W rolę Mikołaja Kopernika wcieliła się uczennica Zuzanna Biesiada, Fryderykiem Chopinem została Patrycja Nowakowska.

Całość poprowadził nasz konferansjer Jan Fiuk.

Nad przygotowaniami czuwał nauczyciel historii p. Bartosz Bujak-Skowroński