Wywiad z Mikołajem Kopernikiem i Fryderykiem Chopinem

24 lutego mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole dwóch wybitnych Polaków ? Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina.

Nasi goście odpowiadali na pytania zadawane przez panią redaktor Darię Stańczak.

Udało się nam również namówić p. Fryderyka Chopina na występ przed naszą społecznością szkolną.

Mikołaj Kopernik opowiedział wszystkim o swoich odkryciach i próbował zarazić uczniów miłością do astronomii.

Nie umknęła naszej uwadze pewna wpadka. Podczas jednej z odpowiedzi Mikołaja Kopernika na sali rozbrzmiał dzwonek telefonu. Jak się szybko okazało, był to telefon Chopina, do którego dzwonił Beethoven.

Na koniec nasi ?gwiazdorzy? zgodzili się na wspólne zdjęcie i obiecali, że nie była to ich ostatnia wizyta w naszej szkole.

W rolę Mikołaja Kopernika wcieliła się uczennica Zuzanna Biesiada, Fryderykiem Chopinem została Patrycja Nowakowska.

Całość poprowadził nasz konferansjer Jan Fiuk.

Nad przygotowaniami czuwał nauczyciel historii p. Bartosz Bujak-Skowroński