W "Czarodziejskiej Zagrodzie"

30 maja 2012 r. dzieci ze swoją wychowawczynią, p. Agnieszką Sójką oraz kilkoma mamami pojechały na wycieczkę do Kuźnicy Starej, gdzie znajduje się "Czarodziejska Zagroda" Pracownia Ceramiki i Sztuk Wszelakich. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których lepiły z gliny.

Oprócz pracowni do naszej dyspozycji był wspaniały ogród, pełen zieleni. Wesołym zabawom tutaj nie było końca. Dodatkową atrakcją były zwierzęta: psy, kot i owce. Spędziliśmy również miłe chwile przy pieczeniu kiełbasek i chleba, który zdecydowanie cieszył się wśród dzieci większym powodzeniem. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wracaliśmy do Częstochowy. Warto dodać, że dodatkową atrakcją tej wycieczki była podróż pociągiem, dla większości dzieci pierwsza w życiu.