Apel na cześć Żołnierzy Wyklętych

10 marca, już drugi raz w naszej szkole, obchodziliśmy święto Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie V klasy przypomnieli wszystkim kim byli ci bohaterowie, czym na stałe wpisali się w historię Polski.

Podczas występu dwóch uczennic ? Karoliny Elithi i Heleny Stanek, które na fortepianie odegrały pieśń Jak długo na Wawelu, mogliśmy poczuć prawdziwego ducha patriotyzmu.

Na długo w naszej pamięci pozostanie szczególny moment, kiedy to Piotr Pilecki, w stroju swojego dziadka,wyrecytował słowa ppłk Leszka Mroczkowskiego:

?To nie jest to, że ja się czuję bohaterem. Nie czuję się bohaterem. Jestem zwykłym chłopakiem z Targówka, którego los postawił tu, a nie gdzie indziej. Mając 18 lat nie wiedziałem, co to jest polityka. Wiedziałem tylko, że ojczyzna jest zagrożona i ktoś starszy dał mi karabin i powiedział ?broń jej?. Co to za bohaterstwo? To jest obowiązek?

Żołnierze Wyklęci!

Cześć Waszej Pamięci!