Lekcja biblioteczna

7 listopada 2017r. uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. ?Jak się uczyć, aby umieć?? w Publicznej Bibliotece Pedagogiczne w Częstochowie. Zajęcia rozpoczął krótki film przedstawiający funkcjonowanie mózgu, następnie dzieci poznały metody i techniki zdobywania wiedzy m. in. nauczyły się wykonywanie notatek, korzystania z indeksów i spisów treści. Utrwaliły również alfabet.

Kolejna część spotkania poświęcona była zapoznaniu uczniów z funkcjonowaniem biblioteki multimedialnej i wypożyczaniem elektronicznym książek.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zwiedzić bibliotekę, co okazało się dużą atrakcją, szczególnie dla tych, którzy byli po raz pierwszy w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej. Na koniec spotkania otrzymali fiszki potrzebne do zaznaczania ważniejszych stron w książce.