Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
„Gdy świat zapomniał o nich, oni o Polsce pamiętali…”
3 marca w naszej szkole uroczyście uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie w niezwykle profesjonalny sposób przybliżyli nam tło historyczne oraz sylwetki bohaterów, którzy do końca pozostali wierni swoim ideałom.
Szczególnym momentem, który na długo pozostanie w naszej pamięci, był występ Karola z klasy II (II stopnia).
Karol wykonał utwór „Biały krzyż” – klasyk Czerwonych Gitar wybrzmiał w jego wykonaniu niezwykle poruszająco, wprowadzając wszystkich w nastrój zadumy.
Dziękujemy młodym historykom i artystom za tę piękną lekcję pamięci!