This site uses a module created by best online poker sites.

Otwarcie Szkoły

Fot. BPJG1 września 2011 r. o godz. 9.30 przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze została odprawiona uroczysta Msza św. rozpoczynająca pierwszy rok szkolny naszej Szkoły. Przewodniczył jej o. Zachariasz Jabłoński, definitor generalny Zakonu Paulinów, a koncelebrował o. Nikodem Kilnar, krajowy duszpasterz Muzyków Kościelnych, asystent kościelny Jasnogórskiej Szkoły Chóralnej.

Słowo na rozpoczęcie wygłosił o. Nikodem Kilnar: ?Tą Eucharystią inaugurujemy działalność Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Częstochowie. Dlatego przychodzimy na to Święte Miejsce jako pielgrzymi, aby prosić Najświętszą Maryję Pannę Jasnogórską o wstawiennictwo, prosić o błogosławieństwo Boże dla dzieci, które będą się w tej szkole uczyć, dla nauczycieli, wychowawców, dla dyrekcji szkoły. Chcemy zawierzać Matce Najświętszej, Tej, która jest najlepszym wzorem wiary, w słuchaniu Jezusa Chrystusa, w słuchaniu Pana Boga, chcemy od Niej uczyć się tego wielkiego zawierzenia Panu Bogu we wszystkim?.

?Witam tych bohaterów, których ledwo widać między dorosłymi, którzy są ze swoimi rodzicami, z babciami, czy dziadkami, oni są najważniejsi, a my jesteśmy po to, żeby im pomóc? ? dopowiedział rozpoczynając Mszę św. o. Zachariasz Jabłoński.

?Najważniejsi są bohaterowie nasi, którym nawet trudno sięgnąć stopami z krzeseł do posadzki, ale w nich jest nadzieja? ? powtórzył w  homilii o. Jabłoński. Zaznaczył, że rozwój tych dzieci zależeć będzie w dużej mierze także ?od ich intensywności przeżywania religijnego?, dlatego tak ważne jest, by nauczyciele oprócz wiedzy przekazywali wychowankom wiarę w Boga.

Po Mszy św. w gmachu Akademii Polonijnej miała miejsce oficjalna uroczystość otwarcia szkoły, po której dzieci udały się do swoich klas na pierwsze zajęcia wprowadzające.

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

18.02.2019 06:49. Strona utworzona i utrzymywana dzięki firmie IPC S.C..
Copyright 2012

©

Affiliate Marketing.
Copyright 2012

©